Citroen, ik vind het heerlijk in een cake.
Ik had nog wat mascarpone in huis van een toetje en wist niet zo goed wat ik er mee aan moest. Niets mee doen is zonde. Dus besloot ik om er een cake mee te bakken. Deze is goed gelukt!
Vandaag deel ik dan ook het recept met jullie mee.
Hieronder lees je het recept.
Beschrijving
Wat heb je nodig
250 Gram bloem
200 Gram suiker
250 Gram mascarpone
1 Vanillestokje
1 Citroen
Poedersuiker
4 Eieren
Bereidingswijze
Verwarm de oven voor op 180 graden.
Klop de eieren een minuut of 10 lang samen met het suiker. Je zult zien dat de eieren een lichte kleur krijgen en vrij lobbig worden. Nadat de eieren goed zijn geklopt voeg je de mascarpone en de merg van een vanillestokje toe. Mix het nogmaals een minuut of 2 goed door, voeg hierna de rasp en sap van 1 Citroen. Je mag het nogmaals een seconde of 30 mixen. Hierna zeef je de bakpoeder en bloem bij het beslag. Meng het voorzichtig met een spatel.
Vet een bakvorm in met bakspray of ongezouten roomboter en strooi een laagje bloem. Giet het beslag erin. En de cake mag gedurende 50 min in de oven. Check na 45 min of de cake al gaar is door een sateprikker er in te steken. Als deze er schoon uitkomt is de cake gaar.
Zodra de cake gaar is laat je deze eerst een minuut of 10 afkoelen, daarna stort je de cake eruit. Laat hem nogmaals goed afkoelen strooi er dan poedersuiker overheen.
Geniet van de heerlijke cake.